Juba neljandat aastat korraldavad Soome Aalto ülikool ja OP-ryhmä 250 Soome suurettevõtja seas küsitluse, millest tänavu selgus järsult kasvanud mure küberturvalisuse pärast.
- Streik Soomes mullu augustis valitsuse kärpepoliitika vastu. Foto: EPA
Kui aasta eest nimetasid küberturvalisust riskina napilt pooled küsitletutest, siis tänavu 84%, vahendab uuringu tulemusi
Soome päevaleht Helsingin Sanomat.
Ettevõtete tulevikuootused on aga paranenud ja firmad on trimminud end tugevasse seisu. „Usk ja võitlustahe on tagasi. Ettevõtete juhid on vaimselt valmis tõhustamiselt ja säästmiselt taas uue loomisele asuma,“ ütles professor Pekka Mattila.
Koondamiste laine pole siiski läbi. Soomele tekitab muret ka allhanke jätkuv siirdumine Soomest välismaale. Kui veel 2014. aastal oli suurfirmade palgal 900 000 töötajat, siis nüüd ca 860 000.
Kevadel oodatakse Soome firmades dividendisadu. Mattila soovitab ettevõtetel pigem investeeringutele mõelda – praegusest investeeringute tasemest ei piisa isegi olemasoleva ülalpidamiseks ja uuenemiseks. Lisaks hoiatab ta, et suured dividendid kõrge tööpuuduse oludes võivad ühiskonnas vimma tekitada.
Küsiti ka Venemaa ja Hiinaga seotud riskide kohta. 42% vastanuist möönis, et sündmused Venemaal on mõjutanud ettevõtte strateegilisi otsuseid, eelkõige investeeringuid. Hiina suhtes oldi optimistlikumad, kuid küsitlus tehti enne praegust turbulentsi Hiinas.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.